Ahoj výtej na našem blogu Mrkající snad se ti bude i líbit...
Admin: *Werů*,Miki,Dany
Desing: Dany,*Werů*
Email: teenwolf.fans@seznam.cz
Fan club: facebook

FanPage:Page

Upíři

2. listopadu 2013 v 9:32 | Dany |  výkendová témata
Vlastně bych měla upřesnit výraz "upíři"
  • Upíři z fylmů a legend


V různých fylmech a legendách jsou upíři popisováni jinak a jen zřídka se shodují , ale většinou se podobají člověk s dlouhými ostrými 6 centimetrovými zuby - špičáky. Jeho pokožka je bledá až bílá. Avšak tomu tak nemusí zdaleka byýt, upíři se vyznačují věčným zdravým a přímo jím "srší", takže jej vůbec nemusíme od normláního člověka rozeznat. Místo nehtů může mít sedmicentimetrové drápy. Je většinou malý a hubený. Oči bývají bez duhovek, okraje bělma specificky zabarvené, a podle některých výpovědí ve tmě svítí. Upíři bývají naopak od lidí téměř nerozeznatelní, avšak musejí být pro svou potravu přitažliví: lidem připadají neobyčejně krásní. V ohledu bledé pokožky se většina zdrojů shoduje, ovšem v otázce barvy očí, zubů a nehtů se názory liší. Však upíři, kteří žijí mezi lidmi, by stěží mohli mít šesticentimetrové drápy .To, že se živí naší krví, ještě nutně neznamená, že neumějí používat svůj vlastní mozek. Každý druh si chce zajistit přežití a u upírů to zřejmě znamená zůstat nezpozorováni. Při vší své inteligenci jsou nejspíš autory pěkné řádky mýtů o nich samotých. Jestliže holdují škodolibosti stejně zapáleně jako lidé, nejspíš se nám všem za zády smějí, jak bezvýsledně pobíháme kolem s vědry svěcené vody, dřevěnými kůly a kříži... †
Existují tři formy upíra - to jest upír tak, jak ho známe, živící se krví ve formě fyzické, poté vampýr, (také ve formě fyzické), živící se naší energií, což znamená že se poté můžeme cítit unavení, podráždění, bez chuti k životu ... a pak astrální upír, do téhle formy se dostávají upíři po smrti...živí se dušemi a jejich/naší energií. Do téhle formy se snažili dostat i někteří lidé, praktikující měsíční/stříbrnou magii pomocí určitého bolestivého rituálu - odpojení duše (jakožto astrálního těla) od těla fyzického.
  • Upíři (zvířata)
Upíři představují samostatnou podčeleď listonosovitých netopýrů, jejíž zástupci se vyznačují krvežravostí : živí se výhradně krví teplokrevných živočichů.

Upíři nejsou příliš obratní letci a podobně jako kaloni vysílají ultrazvukové signály nižší frekvence. Existuje teorie, že právě toto znevýhodnění donutilo předka upírů,v aby se místo chytání hmyzu za letu živil krví velkých savců. Společně s krví nasátými cizopasníky tak spořádal i větší či menší množství krve hostitele .Dnešní upíři jsou plně přizpůsobeni ke konzumaci krve. Stoličky mají téměř úplně redukované, zato řezáky jsou velmi ostré a slouží k naříznutí kůže hostitele. Správné místo, kam kousnout, pozná upír pomocí zvláštního tepločivného orgánu, který mají v okolí nozder.Sliny upírů obsahují anestetika a látky, které zabraňují srážení krve. Jedna z nich, pojmenovaná drakulin, je nejlepší antikoagulancium, které lidstvo dosud objevilo. Jeho průmyslově vyráběné deriváty se testují jako lék pro pacienty s mrtvicí.Netopýři krev nesají, pouze ji olizují, jak vytéká z rány. Kvůli velké účinnosti jejich protisrážlivých slin rána často krvácí i dlouho poté, co už se upír nasytil .Krev obsahuje velké množství bílkovin a vody, ale jen málo energie. Upíři tedy musí jíst skoro každý den, a když najdou hostitele, najednou vypijí tolik krve, kolik sami váží (tj. 20-30 g). Při jednom krmení dokážou zkonzumovat až 50 ml krve.
Upír tedy při krmení velmi ztěžkne. Aby se zbavil přebytečné tekutiny, do dvou minut po krmení začne močit.


Upíři jsou velmi sociální a kontaktní zvířata. Přes den se ukrývají na tmavých místech, v jeskyních, v dutinách stromů i v budovách, často ve velkých koloniích, někdy společně s dalšími druhy netopýrů. Vylétávají, teprve když je úplná tma, a hledají hostitele. Létají pomalu a nízko nad zemí.
K hostiteli málokdy přilétávají, jakmile nějakého objeví, přistanou na zem a dojdou po čtyřech. Na rozdíl od jiných druhů netopýrů se po zemi pohybují docela hbitě a rychle. Jejich spící hostitel si málokdy hodujícího upíra všimne, a pokud ano, upíři se nedají snadno odehnat.
Po napití je upír někdy tak těžký, že nemůže znovu vzlétnout a musí pěšky dojít až do své jeskyně.Upíři jsou velmi sociální a kontaktní zvířata. Přes den se ukrývají na tmavých místech, v jeskyních, v dutinách stromů i v budovách, často ve velkých koloniích, někdy společně s dalšími druhy netopýrů. Vylétávají, teprve když je úplná tma, a hledají hostitele. Létají pomalu a nízko nad zemí.
K hostiteli málokdy přilétávají, jakmile nějakého objeví, přistanou na zem a dojdou po čtyřech. Na rozdíl od jiných druhů netopýrů se po zemi pohybují docela hbitě a rychle. Jejich spící hostitel si málokdy hodujícího upíra všimne, a pokud ano, upíři se nedají snadno odehnat.
Po napití je upír někdy tak těžký, že nemůže znovu vzlétnout a musí pěšky dojít až do své jeskyně.
Upíři mají i další zvláštní uzpůsobení ke krvežravosti. Jejich česlo, tedy počáteční úsek žaludku, je extrémně prodloužené (až 150% délky těla). To jim umožňuje vyvrhovat krev, samice upírů tak přinášejí potravu svým mláďatům, upíři se krmí navzájem, když se některému jedinci nepodaří najít potravu, ostatní ho nakrmí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama